Napisz Zadzwoń

Dr Maciej Leśków


Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Staż ukończył w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykładowca w Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pasjonat stomatologii estetycznej opartej na rekonstrukcjach adhezyjnych z zachowaniem funkcji.

W codziennej praktyce kładzie szczególny nacisk na pełną diagnostykę pacjenta i przedstawienie szczegółowego planu leczenia. Zabiegi przeprowadza z należytą starannością, pracuje w powiększeniu co daje możliwość precyzyjnego wykonania swojej pracy. Podczas rekonstrukcji z dużą dozą wyobraźni przestrzennej przywraca utraconą naturalną anatomię zębów. Corocznie uczy zaawansowanych technik odtwórczych z zastosowaniem materiałów kompozytowych najzdolniejszych studentów CMUJ przygotowując ich w ten sposób do międzynarodowego konkursu Jules Alemand Trophy którego jest międzynarodowym finalistą- reprezentując Polskę po zajęciu I miejsca w etapie krajowym.

Swoją wiedze i umiejętności systematycznie wzbogaca biorąc udział w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki stomatologicznej, technik adhezyjnych, Digital Smile Design, EFP, okluzji. Prywatnie tata małego Frania, miłośnik motoryzacji i nowych technologii.