Napisz Zadzwoń

mgr Aleksandra Malec


Absolwentka Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM w Krakowie. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana stypendiami dla najlepszych studentów. W ArtDent zajmuje się pacjentami stomatologicznymi oraz ortopedycznymi i bólowymi. Fizjoterapią stomatologiczną zajmuje się od 2015 roku.

Swoją wiedzę i umiejętności systematycznie podnosi biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Interesuje się osteopatią. Swoją terapią potrafi usunąć bądź znacznie ograniczyć występowanie m.in. bólów głowy, szumów usznych, trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych. Nie obce są jej również zagadnienia dotyczące dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa, kończyn czy problem bolesnych miesiączek.

W swojej pracy skupia się nie tylko na zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych, ale na kondycji całego pacjenta. Istnieją bowiem zależności między zmianami w stawach skroniowo-żuchwowych a postawą i napięciami jakie występują w ciele człowieka. Ze względu na to, terapią objęty bywa również kręgosłup szyjny, miednica czy narządy jamy brzusznej.

Doświadczenie zdobyte w pracy oraz chęć ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji zaowocowało podjęciem studiów doktoranckich i otwarciem przewodu doktorskiego dotyczącego wpływu pozycji stawów skroniowo-żuchwowych na stabilność posturalną. Prywatnie mama Jasia, lubiąca zdrowo i aktywnie spędzać czas. Przyjemność sprawia jej różnorodna forma aktywności sportowej w tym bieganie, narciarstwo, jazda na rowerze, gra w tenisa i nurkowanie głębinowe.