Napisz Zadzwoń

Ile trwa wybielanie zębów?

Przed określeniem czasu trwania wybielania zębów należy w przybliżeniu zaznaczyć typ zabiegu, ponieważ może on przyjąć postać jednorazowej wizyty u stomatologa lub dłuższej kuracji. Jednorazowy zabieg wykonywany za pomocą specjalnych lamp jest dość krótki. W zależności od stosowanej metody i ewentualnych działań dodatkowych jego długość może wynosić od 20 do 90 minut, chociaż warto pamiętać, że nie są to sztywne granice.

 

Jeżeli stomatolog przeprowadza tylko sam zabieg wybielający połączony z nałożeniem ochronnych żywic na dziąsła, wówczas rzeczywiście trwa on stosunkowo niedługo.

 

Liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju przebarwienia oraz ogólnej kondycji zębów. Dłuższa kuracja, czyli w tym przypadku wybielanie nakładkowe, polega na stosowaniu specjalnych nakładek nazębnych, zawierających wybielający żel. Tego typu kuracja przeprowadzana jest głównie w domu, przy czym rola stomatologa ogranicza się w jej przypadku głównie do przepisania odpowiedniego żelu oraz określenia sposobu jego dawkowania.

 
Wybielanie metodą nakładkową trwa zazwyczaj około 2 tygodni, chociaż długość jej trwania uzależniona jest od stanu uzębienia, rodzaju żelu czyszczącego oraz intensywności przebarwień. Powyższe metody wybielania nie są oczywiście jedynymi obecnie stosowanymi, są jednak najpopularniejsze. Dlatego przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów należy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę do stanu uzębienia oraz określi czas jej stosowania lub liczbę koniecznych powtórzeń danego zabiegu.