Napisz Zadzwoń

Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi dla poprawy wyglądu uzębienia?

Zadaniem stomatologii estetycznej jest przede wszystkim przywrócenie lub nadanie zębom pięknego wyglądu. Istnieje wiele sposobów na zdrowe oraz zadbane zęby. Uśmiech, który pięknie wygląda, dodaje pewności siebie i pozwala na szczere wyrażanie emocji. Dzięki stomatologii estetycznej taki efekt jest na wyciągnięcie ręki.

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi szereg zabiegów, które przywracają zębom zadbany wygląd. Są to między innymi wybielanie, piaskowanie, lakowanie czy uzupełnienia protetyczne.

Piękny i naturalny uśmiech

Idealny uśmiech powinien był biały i pełen blasku, jednak często na drodze do takiego stanu stoją różne przeszkody. Czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład papierosy, kawa, czerwone, wino lub herbata często są przyczyną nieestetycznych przebarwień. Mogą być one też efektem niektórych zabiegów stomatologicznych. Bardzo często pacjenci są po prostu niezadowoleni z naturalnej barwy zębów, chcą ująć sobie lat lub po prostu dobrze wyglądać przed ważną okazją – takie osoby mogą skorzystać z profesjonalnego zabiegu wybielania. Jedną ze skutecznych metod jest wybielanie metodą nakładkową. Wykonuje się je przy pomocy specjalnych nakładek nazębnych, które trzeba nosić przez okres około dwóch tygodni.

Dzięki stomatologii estetycznej możemy poprawić nie tylko kolor, ale również kształt zębów. Do tego celu stosuje się często licówki, czyli bardzo cienkie, wykonane z porcelany płatki, które umieszcza się na zębach przednich przy pomocy specjalnego spoiwa. Dobrze wykonana licówka wygląda jak naturalny ząb, doskonale maskuje przebarwienia, a także wyrównuje kształt łuku.

Uzupełnienia protetyczne to kolejny sposób na piękny i zdrowy uśmiech. Utrata zęba nie tylko utrudnia codzienne życie, ale również wpływa na pewność siebie, może nawet zmienić rysy twarzy. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu mogą być implanty oraz korony, które zastępują naturalny ząb. Takie uzupełnienia powinny być trwałe, ale także estetyczne. W przypadku utraty większej liczby zębów sprawdzą się mosty protetyczne, a także dobrej jakości protezy

Wszystkie te zabiegi są dostępne dla każdego, kto marzy o idealnym uśmiechu. Jeśli nie czujemy się dobrze z naturalnymi zębami, warto to zmienić!