Napisz Zadzwoń

Różnice między standardową a elektryczną szczoteczką do zębów

Rozpatrując różnice występujące pomiędzy standardową, manualną szczoteczką do zębów, a jej elektrycznym odpowiednikiem, należałoby zacząć od podkreślenia podstawowego aspektu różnicującego. Jak łatwo się domyślić, jest nim zasilanie prądem elektrycznym. Jest to bowiem warunek niezbędny w przypadku posiadania szczoteczki elektrycznej i nieistotny, jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych metod szczotkowania.

Kolejna różnica dotyczy tu dynamizmu i skuteczności czyszczenia, które zgodnie z obserwacjami są nieco większe w przypadku szczoteczki elektrycznej. Warto tu podkreślić, że główka takiej szczoteczki jest w stanie wykonywać jednocześnie ruchy rotacyjne, pulsacyjne, a także oscylacyjne. Odbywa się to z bardzo wysoką częstotliwością, jednak nacisk na zębowe powierzchnie jest mniejszy niż podczas stosowania zwykłej szczoteczki. Ponadto, model ten działa automatycznie, a tym samym nie wymaga zbytniego zaangażowania, ani wysiłku ze strony użytkownika. Jest to więc rozwiązanie szczególnie wygodne dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za samodzielnym szczotkowaniem zębów.

Przeprowadzono badania, na podstawie, których udowodniono, że szczoteczka elektryczna jest w stanie usunąć więcej kamienia nazębnego, niżeli ta zwykła. Nie należy tu jednak wyciągać całkowicie jednoznacznych wniosków. Pomimo pewnej przewagi szczoteczki elektrycznej, tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań i preferencji użytkownika.