Napisz Zadzwoń

Płyn do płukania ust – czy warto go używać?

Stosowanie płynu do płukania ust to praktyka, którą każdy człowiek powinien uskuteczniać w ramach codziennej dbałości o higienę jamy ustnej. Najbardziej zalecaną porą jest tu wieczór, tuż po dokładnym szczotkowaniu, gdyż takie rzetelne płukanie pozwala na gruntowne pozbycie się nagromadzonych w ciągu dnia bakterii.

Co ciekawe, płyny do płukania ust, poza właściwościami antybakteryjnymi, często wykazują także działanie wybielające i odświeżające. Istotnym argumentem, który przemawia za regularnym stosowaniem tego preparatu jest fakt, że płyn do płukania dociera do wszystkich szczelin i przestrzeni międzyzębowych – w tym również do tych, których szczoteczka nie jest w stanie objąć swym zasięgiem.

Stosowanie płynu do ust stanowi więc niezbędne uzupełnienie codziennej pielęgnacji uzębienia, dzięki czemu staje się ona kompletna, a tym samym bardziej skuteczna. Warto tu również wspomnieć o takich zaletach płynu do płukania jak choćby wzmacnianie szkliwa, dostarczanie cennych witamin i minerałów, a także pomoc w utrzymaniu właściwego pH w ustach. Tym samym, stosowanie tego produktu pozwala uniknąć poważnego problemu, jakim jest próchnica.

Niemniej jednak, pamiętajmy, że podstawą zachowania zdrowych, białych zębów jest właściwie szczotkowanie. Stosowanie płynu do płukania jest tu zaś swego rodzaju „wisienką na torcie”.