Napisz Zadzwoń

Naturalne sposoby na świeży oddech

Nieświeży zapach z ust, zwany halitozą, to jedna z wyjątkowo krępujących przypadłości. Rzecz jasna, aby oddech był świeży, należy poznać przyczynę przykrego zapachu i podjąć leczenie. Jednak zanim to nastąpi można uciec się do kilku naturalnych, domowych sposobów na przywrócenie świeżego zapachu z ust.
 
Rozpoczynając walkę z halitozą należy zwrócić uwagę na spożywane produkty. Poleca się ograniczenie alkoholu, ostrych potraw, czosnku i cebuli, czyli tego, co podrażnia błony śluzowe jamy ustnej.
 
Naturalne pochłaniacze zapachu
 
Do naturalnych pochłaniaczy zapachu zwalczających nieświeży oddech należą ziarnka kawy, które można rozgryzać oraz natka pietruszki, bogata w witaminę C i żelazo. Żuje się także jagody jałowca lub goździki (tudzież przygotowuje z nich napar).
 
Płukanki i soki
 
Przede wszystkim należy pamiętać o właściwym nawadnianiu organizmu i spożywaniu dużej ilości wody. Ta wspomoże nawilżenie błon śluzowych, co utrudni pracę bakteriom. Warto jednak użyć płukanek naturalnych z ziołowych herbatek z mięty pieprzowej lub kozieradki, przygotowując napar z suszonych roślin (łyżeczka na szklankę wrzątku). Płukankę stosuje się po wystudzeniu. Skuteczne będzie także picie każdego dnia dwóch łyżek stołowych soku z lucerny.
 
Higiena i guma do życia
 
Często do utrzymania świeżego oddechu wystarczy regularne mycie nie tylko zębów, ale i jamy ustnej oraz używanie nici dentystycznej. Nieświeży oddech skutecznie zamaskuje miętowa guma żuta tuż po posiłku. Usuwa ona resztki pokarmowe i zwiększa nawilżenie jamy ustnej.