Napisz Zadzwoń

Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

Zęby to ważna część wizerunku. Powinny być przede wszystkim zdrowe, ale również zadbane. Za wyjątkowo atrakcyjne uznawane są proste zęby i śnieżnobiały uśmiech. Są osoby, które mają naturalnie piękne zęby, jednak inni muszą popracować nad tym aspektem wyglądu.

Naturalnie białe zęby to rzadkość. Zwykle mają one trochę ciemniejszy odcień, na przykład kości słoniowej. Niewłaściwa higiena oraz dieta powodują, że zęby stają się jeszcze ciemniejsze. Wiele osób, w staraniach o biały uśmiech, sięga po specjalistyczne pasty, nakładki i inne produkty dostępne w sklepach i aptekach. Niektórzy unikają silnie barwiącego jedzenia i napojów, takich jak na przykład kawa, czerwone wino, kolorowe owoce i przyprawy, żółte sery, słodycze i niektóre warzywa. Metody te będą skuteczne tylko do pewnego stopnia. Marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu szybko i skutecznie można zrealizować w gabinecie stomatologicznym, decydując się na laserowe wybielanie zębów – http://artdent.krakow.pl/oferta/wybielanie-zebow/. Zabieg wykonany u specjalisty to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę wyglądu uzębienia. W tym przypadku warto skorzystać z usług stomatologa, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzone wybielanie może przynieść więcej negatywnych skutków niż korzyści.

Podczas laserowego wybielania na zęby nakłada się odpowiedni preparat wybielający, a następnie naświetla się je specjalistycznym laserem. Światło urządzenia aktywuje substancje aktywne zawarte w środku wybielającym. Zabieg trwa około 30 minut, a pacjent może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem już po jednej wizycie u specjalisty. Efekt laserowego wybielania zębów utrzymuje się do 2 lat, trzeba jednak pamiętać o właściwej higienie oraz diecie. Zabieg wybielający w gabinecie stomatologicznym jest stosunkowo drogi, jednak to świetna inwestycja w wygląd, a ładne, białe zęby to prosty sposób, aby zyskać więcej pewności siebie.

Do zabiegu laserowego wybielania zębów należy się przygotować. Zęby muszą być zdrowe, dlatego trzeba wyleczyć zmiany próchnicowe oraz zadbać o wypełnienia. Ważnym krokiem jest usunięcie kamienia nazębnego. Dzięki temu zabieg wybielania przy pomocy lasera będzie skuteczny i bezpieczny.

Po zabiegu także trzeba przestrzegać pewnych zaleceń. Przez co najmniej kilka dni należy stosować tak zwaną białą dietę, czyli unikać barwiącego zęby pożywienia. W okresie bezpośrednio po zabiegu zęby są szczególnie wrażliwe na zawarte w jedzeniu i napojach barwniki, które mogą zniwelować rezultaty wybielania. Trzeba również zrezygnować z palenia papierosów. Po zabiegu laserowego wybielania zębów warto szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej. Zalecane jest na przykład stosowanie bogatych we fluor żelów, które wzmocnią szkliwo.