Napisz Zadzwoń

Na co zwracać uwagę przy wyborze pasty do zębów?

Współczesny rynek oferuje nam wiele różnych past do zębów, które mają za zadanie zaspokajać różne potrzeby. I tak, mamy do wyboru pasty wybielające, odświeżające, antybakteryjne, przeznaczone dla dzieci, czy pasty dla osób palących papierosy. Trzeba przyznać, że tak duży wybór, mimo swoich zalet, może nastręczać jednak również pewnych trudności. Na co więc zwracać szczególną uwagę przy zakupie pasty, tak, aby proces ten przebiegał sprawnie i zakończył się satysfakcjonująca decyzją?

Najważniejsza sprawą jest w tym przypadku dokładne przeanalizowanie własnych, indywidualnych potrzeb. Trzeba się więc zastanowić nad tym, jakie właściwie jest nasze uzębienie. Czy jesteśmy posiadaczami wrażliwych zębów, czy też może rzadko doskwiera nam ich ból? Czy chcielibyśmy je wybielić, czy może wzmocnić? Wybór pasty powinien być ściśle uzależniony od wymienionych czynników. Za każdym razem dokładnie zapoznajmy się też z zamieszczonym na opakowaniu składem takiej pasty. Choć większość z nich różni się tak naprawdę jedynie kolorem opakowania i marką, to jednak zdarzają się produkty, które mogą nie spełnić naszych wymagań – choćby pod względem smakowym, czy też zapachowym.

Dobra pasta zawsze zawiera fluor, substancje polerujące i ścierające oraz składanki antybakteryjne. Wskazane jest również, aby na opakowaniu znajdowała się informacja na temat wysokości wskaźnika ścieralności RDA.