Napisz Zadzwoń

Leczymy krwawiące dziąsła

Krwawienie dziąseł może mieć wiele przyczyn. Czasami jest skutkiem nieodpowiedniej diety, bywa również objawem takich chorób jak cukrzyca lub anemia. Jednak najczęstszym powodem krwawienia jest zapalenie dziąseł, które możecie Państwo wyleczyć w gabinecie stomatologicznym Artdent.

W przypadku tego rodzaju dolegliwości lekarz stomatolog na początku po wnikliwym badaniu ,wykonaniu zdjęć zawsze kieruje pacjenta na zabieg higienizacji .Zabieg wykonywany jest przez doświadczoną higienistkę.Polega na usunięciu złogów kamienia i osadu,w którym są bakterie odpowiadające za stan zapalny dziąsel i ich krwawienie,wypolerowaniu każdej powierzchni zęba i instruktazu higieny

Niestety, niekiedy zapalenie dziąseł przyjmuje zdecydowanie bardziej zaawansowaną postać. Jakie kroki podejmuje wówczas stomatolog? Przede wszystkim zanim zastosuje dalsze leczenie, zleca badania krwi w celu wykluczenia pozostałych możliwych przyczyn. Kiedy już jest przekonany, że ma do czynienia z rozwiniętym zapaleniem dziąseł, a nie na przykład z cukrzycą, przeważnie decyduje się na przepisanie antybiotyku . Może także zalecić płukanie jamy ustnej za pomocą odpowiednich płynów bądź używanie specjalnego żelu, którym pokrywa się miejsca zapalne.

Warto wspomnieć, że zapalenie dziąseł może być również spowodowane przez tzw. węzły urazowe. Powstają one w wyniku zbyt mocnego ucisku zębów na siebie. Ich budowa jest nieregularna, zęby niedokładnie się stykają i nie pasują do siebie. Wówczas pomaga wyszlifowanie nierówności.

Dlatego jeżeli zauważycie Państwo pierwsze niepokojące symptomy mogące świadczyć o postępującym zapaleniu dziąseł, zapraszamy do naszego gabinetu.