Napisz Zadzwoń

Jakie są zalety zewnętrznego wybielania zębów w gabinecie?

Zabieg wybielania zębów można przeprowadzić na różne sposoby, zaczynając od zastosowania specjalnej pasty wybielającej, aż po poddanie się specjalistycznym zabiegom przeprowadzanym w gabinetach stomatologicznych. Jeśli zależy nam na pewnych i jakościowych rezultatach, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tej drugiej opcji.

Szczególnie polecaną metodą jest w tym przypadku wybielanie zewnętrzne, w którym pożądany efekt uzyskuje się za sprawą żelu o wysokim stężeniu. Jego nałożenie wiąże się z jednoczesnym odizolowaniem zębów od pozostałego obszaru jamy ustnej. Cel ten można osiągnąć za pomocą koferdamu, czyli specjalnej gumy jednorazowego użytku, którą zakłada się na każdy ząb, chroniąc w ten sposób dziąsła.

Wśród zalet wynikających z zewnętrznego wybielania zębów z pewnością należy wymienić fakt ścisłej kontroli lekarza, który czuwa na tym, aby proces przebiegł poprawnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Inne korzyści to dosyć krótki czas trwania tego rodzaju zabiegu, możliwość uzyskania niemal natychmiastowych efektów, a także pewność ochrony wszystkich tkanek miękkich w trakcie zabiegu.

Podsumowując, zewnętrzne wybielanie w gabinecie to gwarant bezpieczeństwa i skuteczności, a także duża oszczędność czasu.