Napisz Zadzwoń

Jakie są wskazania do wybielania zębów?

Wybielanie zębów to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Poddają się mu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zaś bogata oferta produktów i metod sprawia, że każdy klient ma szansę znaleźć w niej taką propozycję, która będzie dla niego najbardziej satysfakcjonująca. Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów warto jednak dokładnie zapoznać się z zaleceniami, zwłaszcza tymi, w których mowa jest o wskazaniach do zabiegu.
 
I tak, wybielanie zębów zaleca się w szczególności tym osobom, u których naturalna, fizjologiczna barwa uzębienia odznacza się żółtawo-kremowym odcieniem. Często powoduje to uczucie dyskomfortu, a tym samym pragnienie posiadania śnieżnobiałego uśmiechu. Zastosowanie wybielania to również bardzo dobry pomysł w przypadku przebarwień zewnętrznych, powstających najczęściej na skutek regularnego picia kawy i czerwonego wina, czy palenia papierosów. Jak wiadomo, każdy z wymienionych produktów posiada silnie barwiący pigment, który wnika w przestrzenie szkliwa, powodując zmianę jego koloru.
 
Innym powodem dla którego warto poddać się zabiegowi wybielania zębów jest posiadanie przebarwień o charakterze wewnętrznym. Tworzą się one pod wpływem fluorozy, bądź też mają związek z martwym zębem, w którym dokonano niedokładnego usunięcia krwawej miazgi.