Napisz Zadzwoń

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przeprowadzenie każdego zabiegu, czy to z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy też estetycznej, niesie ze sobą pewne ryzyko. W końcu, każdorazowo jest to pewna interwencja w ciało pacjenta. I tak, pomimo faktu, że wybielanie zębów jest metodą pozbawioną inwazyjności, to jednak dla zachowania możliwie największego bezpieczeństwa wyróżniono dla niego pewne przeciwskazania. Tym samym, zanim zdecydujemy się na zabieg warto dokładnie je przeanalizować.
 
Pierwszym przeciwskazaniem do zabiegu wybielania zębów jest – w przypadku kobiet – okres oczekiwania na narodziny dziecka, a także okres karmienia piersią. Stosowania tej metody nie zaleca się także osobom, które borykają się z ubytkami próchnicowymi, czy z nasiloną nadwrażliwością termiczną uzębienia. Poza tym, przeciwskazanie stanowią różnego rodzaju objawy alergiczne, a także wymagające nałożenia licówek, intensywne przebarwienia tetracyklinowe.
 
Oprócz nakreślenia kwestii przeciwskazań warto również zaznaczyć, iż zabieg wybielania zębów nigdy nie skutkuje uzyskaniem efektu tak zwanej kafelkowej bieli. W dodatku, ze względu na czas potrzebny na ustabilizowanie się koloru, końcowy efekt można obserwować dopiero po upływie około 2 tygodni od dnia przeprowadzenia zabiegu. Niemniej jednak, rezultaty są na tyle atrakcyjne, iż warto na nie poczekać.