Napisz Zadzwoń

Jakie produkty odbarwiają zęby?

Białe i zdrowe zęby zawsze przyciągają wzrok. Można powiedzieć, że jest to taka wizytówka, która istotnie podwyższa nasze poczucie wartości, sprawiając, że mamy ochotę częściej i szerzej się uśmiechać. Właściwa dbałość o tę pożądaną biel uzębienia wymaga nie tylko używania odpowiednich past, czy poprawnego szczotkowania, ale także świadomego, racjonalnego odżywiania. Warto bowiem zaznaczyć, że istnieje szereg produktów, których regularne spożywanie przyczynia się do odbarwiania zębów.

Na pierwszym miejscy należałoby tutaj wymienić czarną herbatę, kawę, wino, a także kolorowe napoje i słodycze. Mało tego, na liście ryzykownych produktów znajdują się także sosy, na przykład pomidorowy, czy curry. Stąd też, dobrym pomysłem jest zamienić je na ich kremowe odpowiedniki.

Idąc dalej, znaczącym zagrożeniem dla białego uśmiechu są gazowane napoje energetyczne, które odznaczają się wysoką kwasowością, a także zawartością kofeiny, a z kolei takie połączenie sprzyja procesowi odbarwiania zębów. Zaleca się również uważać na owoce leśne, tak by nie przesadzić z ich ilością.

Powyższe wskazówki nie oznaczają wcale konieczności całkowitego zaprzestania spożywania wymienionych produktów, niemniej jednak w trosce o własne uzębienie należałoby ograniczyć je w swojej codziennej diecie.