Napisz Zadzwoń

Jakie metody wybielania zębów są skuteczne?

Białe zęby to oznaka zdrowia, a także gwarant pięknego uśmiechu i większej pewności siebie. Aby na długo zachowały taki pożądany wygląd, trzeba jednak przestrzegać zasad regularnej pielęgnacji. Ważnym etapem jest tutaj wybielanie, które pomaga pozbyć się przebarwień, nalotów, czy kamienia nazębnego – nieuchronnie powstających na zębach wraz z upływającym czasem. Co istotne, można wyróżnić kilka różnych metod wybielania, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko pod względem ceny, czy sposobu przeprowadzania zabiegu, ale także skuteczności.

Na początku warto zaznaczyć, że metody wybielania zębów dzielą się na mechaniczne oraz chemiczne, przy czym to właśnie te drugie uważane są za bardziej skuteczne, w związku z czym cieszą się one coraz większą popularnością. Przy chemicznym wybielaniu bardzo często wykorzystuje się także laser diodowy, który ma za zadanie aktywować związki chemiczne odpowiedzialne za utlenianie substancji przyczyniających się do powstawania przebarwień na zębach. Istotną informacją jest tutaj to, że taki zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Trzeba jednak pamiętać, że chemiczne metody wybielania, chociaż są skuteczne, to jednak nie można ich stosować u osób poniżej 16 roku życia, a także u kobiet w ciąży i epileptyków.