Napisz Zadzwoń

Jakich preparatów używać, aby nie uszkodzić szkliwa?

Szkliwo zębowe jest najtwardszą ze wszystkich substancji znajdujących się w ludzkim organizmie. Wszystko dlatego, że niemal w całości tworzone jest ono przez minerał, a tylko w niewielkiej części przez substancję organiczną. Co ciekawe, choć szkliwo można przeciąć jedynie za pomocą specjalnej frezarki stomatologicznej, to jednak uszkodzić je jest już znacznie łatwiej.
 
Złe nawyki pielęgnacyjne, czy też – co gorsze – ich brak, niewłaściwa dieta, stosowanie nieodpowiednich preparatów, zbyt agresywne szczotkowanie – wszystko to skutecznie niszczy nasze szkliwo. Spośród wyżej wymienionych czynników szczególnie duże znaczenie ma to, jakich preparatów pielęgnacyjnych używamy. Nasuwa się pytanie o to, jakich dokładnie produktów używać, aby nie narazić się jednocześnie na uszkodzenie szkliwa. Z pewnością warto zainwestować w dobra pastę, to znaczy taką, która wykazuje działanie remineralizujące, a także sprzyja odbudowywaniu szkliwa.
 
Przed zakupem konkretnego produktu dobrze jest zwrócić uwagę na jego skład – jeśli zawiera on na przykład 1% nanohydroksyapatytu ( jest to płynne szkliwo) i/lub fluorek sodu, to oznacza to, że produkt będzie odpowiedni zarówno dla ochrony, jak i regeneracji szkliwa.