Napisz Zadzwoń

Jak zapobiegać nieświeżemu oddechowi?

Problem nieświeżego oddechu to wbrew pozorom przypadłość dotycząca znacznej części naszego społeczeństwa. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby uporania się z tym kłopotem. W większości przypadków wystarczy po prostu odpowiednia pielęgnacja i dieta, a także stosowanie konkretnych preparatów.

Pierwszym krokiem w drodze do zapobiegania nieświeżemu oddechowi jest szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Wskazane jest także używanie nici dentystycznej, a także płynu do płukania ust – pomogą one pozbyć się zanieczyszczeń, trudnych do usunięcia za pomocą samej szczoteczki, a zwłaszcza resztek pożywienia, które są głównym powodem powstawania przykrego zapachu z ust. Uwaga! Jeśli chodzi o szczotkowanie, to powinno ono dotyczyć nie tylko zębów, ale także języka.

Nieświeży oddech może być także następstwem rozmaitych schorzeń jamy ustnej, takich jak próchnica, czy ropień. Stąd też zaleca się regularne odwiedzanie swojego dentysty. Taka kontrolna wizyta powinna mieć miejsce przynajmniej raz na pół roku. W tym przypadku nie ma sensu zwlekać, gdyż z czasem problem będzie się tylko nasilał. Spośród domowych sposobów walki z nieświeżym oddechem warto wskazać na praktykę żucia pietruszki po każdym posiłku. Zawiera ona bowiem chlorofil, który jest powszechnie znany jako naturalna substancja odświeżająca oddech.