Napisz Zadzwoń

Jak wybrać dobrą pastę do zębów?

Wybór odpowiedniej pasty do zębów nie należy do najtrudniejszych. Żeby dobrze wybrać pastę, należy przede wszystkim stosować się zarówno do zaleceń stomatologa, jak i do jej producenta. Dzieje się tak, ponieważ obecnie na rynku można znaleźć pasty do zębów posiadające różny skład i przeznaczone do różnych zastosowań, związanych głównie ze stanem zębów pacjenta oraz stylem jego życia.

I tak pasty dla dzieci będą miały mniej fluoru czy substancji ścieralnych lub wybielających, ale za to mogą być wzbogacone o związki wapnia oraz nietypowe dodatki smakowe. Pasty dla osób z nadwrażliwością zębów mają zazwyczaj mniejsze niż zwykle stężenie substancji wybielających, ale za to posiadają związki odbudowujące szkliwo. Preparaty przeznaczone dla osób chorych na paradontozę zapobiegają krwawieniom dziąseł, zaś te przeznaczone dla palaczy lepiej czyszczą zęby, posiadają również zwiększoną ilość substancji zapachowych.

Z tego względu najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyboru pasty do zębów jest uprzednia konsultacja ze stomatologiem, a dopiero później dokonanie zakupu. Jest to dobre rozwiązanie również ze względu na możliwość konsultacji odnośnie składu pasty, ponieważ przeznaczenie jej poszczególnych składników jest niejasne dla laika. Nie jest to wyjątkowo trudna wiedza, tym bardziej, że zdecydowana większość składników preparatów do czyszczenia zębów odpowiada za ich konsystencję, lepkość, kolor, smak oraz zapach czy intensywność pienienia się, zaś składniki lecznicze, czy nawet czyszczące, stanowią niewielki procent zawartości.