Napisz Zadzwoń

Jak trwałe są implanty zębowe?

Implanty zębowe (http://artdent.krakow.pl/oferta/implanty-krakow/) to rozwiązanie problemów dla osób, które straciły ząb lub kilka zębów, na przykład w wyniku choroby lub urazu. Implant to niewielka śruba, którą specjalista wszczepia w kość szczęki w miejsce zęba. Implant zębowy zastępuje naturalny korzeń – umieszcza się na nim koronę o barwie dostosowanej do naturalnego koloru uzębienia. Dzięki umieszczeniu w jamie ustnej implantów pacjent zyskuje naturalny wygląd zębów, co wpływa na jego pewność siebie i komfort codziennych czynności, takich jak na przykład rozmowa lub jedzenie. Implanty zębowe są bardzo trwałe – pacjenci mogą jednak zadawać sobie pytanie, jak bardzo są one niezawodne.

Trwałość implantów

Implanty zębowe to rozwiązanie na długie lata. Efekty leczenie implantologicznego mogą utrzymywać się nawet kilkadziesiąt lat. Każdy przypadek należy oczywiście rozpatrywać indywidualnie, dużą rolę odgrywają także doświadczenie i umiejętności specjalisty, który przeprowadza zabieg wszczepienia implantów. Dzięki dobrej diagnozie oraz starannemu zaplanowaniu leczenia implant może służyć pacjentowi przez wiele lat – dlatego tak ważne jest znalezienie specjalisty z zakresu implantologii stomatologicznej. Implanty to dobry sposób na zapełnienie braków zębowych – nie psują się w takim samym stopniu jak uzębienie naturalne. Implanty stomatologiczne sprawdzają się przy tym lepiej niż inne rozwiązania, ponieważ nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów, co może mieć niekorzystny wpływ na naturalne uzębienie pacjenta.

Rola higienizacji

Trwałość oraz dobry stan implantów zębowych będzie wspierać właściwa higiena jamy ustnej. Na koronie osadzonej na implancie także osiada płytka bakteryjna, tak samo jak na powierzchni naturalnych zębów. Uzupełnienia, które są osadzone na implantach, należy codziennie szczotkować. Do codziennej pielęgnacji jamy ustnej warto włączyć również stosowanie nici dentystycznej, dzięki której można starannie oczyścić miejsca styku łącznika implantu z koroną zębową. Brak prawidłowej higieny często prowadzi do stanu zapalnego dziąsła, który może doprowadzić nawet do zaniku kości i utraty implantu.

Warto wiedzieć

Tytan, z którego powstaje większość implantów stomatologicznych, to stosunkowo tanie tworzywo. Koszty implantu nie są wysokie, jednak na cenę leczenie implantologicznego składa się także wszczepienie – implant powinien zostać wszczepiony w kość precyzyjnie i starannie. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kwalifikacje stomatologa, który przeprowadza zabieg. W ten sposób mamy gwarancję, że wszczepiony implant będzie spełniał swoją rolę przez długi czas i bez komplikacji.