Napisz Zadzwoń

Jak długo utrzymują się efekty wybielania zębów?

Wybielanie zębów jest współcześnie jednym z najskuteczniejszych, a tym samym najczęściej stosowanych sposobów na zachowanie zdrowego, śnieżnobiałego uzębienia. Wiele osób rozważających poddanie się temu zabiegowi zastanawia się jednak jak długo można cieszyć się otrzymanym w ten sposób efektem bieli.

Przed udzieleniem odpowiedzi na to pytanie, warto zatrzymać się na chwilę przy kwestii czynników decydujących o skuteczności tej metody, jako że stanowią one podstawę do przewidywania o jakości, w tym również o trwałości efektu wybielania. Otóż, bardzo duże znaczenie ma tutaj poziom przepuszczalności tlenowej struktury zęba, stężenie żelu posiadającego właściwości wybielające, a także czas, w którym ząb pozostaje w kontakcie z owym żelem. Spośród wymienionych wyżej aspektów, największe znaczenie ma niewątpliwie przepuszczalność struktury zęba, która decyduje o końcowym efekcie.

Jeśli zabieg wybielania został przeprowadzony poprawnie i wszystko poszło zgodnie z planem, wówczas pożądana biel utrzymuje się od około pół roku do nawet roku czasu. Trwałość jest tu w dużym stopniu uzależniona od tego, jakie są nasze nawyki żywieniowe, czy jaki jest poziom naszej dbałości o higienę jamy ustnej. Wiele zależy także od uwarunkowań osobniczych.