Napisz Zadzwoń

Jak dbać o biel zębów?

Skuteczna dbałość o biel zębów łączy się z koniecznością codziennej higieny jamy ustnej (szczotkowanie, używanie odpowiedniej pasty, stosowanie płynu do płukania, a czasem także nici dentystycznej). Jest to absolutna podstawa walki z zanieczyszczeniami, które nieustannie dostają się do jamy ustnej wraz pożywieniem, czy też tworzą się na skutek działalności bakterii. Sama higiena to jednak nie wszystko. Niemniej ważna jest dieta, nasz codzienny jadłospis.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż istnieje wiele takich produktów, które spożywane regularnie przebarwiają nasze zęby, sprawiając, że ich śnieżnobiała biel staje się tylko wspomnieniem. Należy więc uważać na kawę, czarną herbatę, wszelkie kolorowe słodycze, jako że zawierają one rozmaite barwniki, a także na czerwone wino. Zaleca się natomiast częste pogryzanie surowych warzyw i owoców, które nie tylko są zdrowe, ale także działają na nasze uzębienie trochę na zasadzie papieru ściernego. Chodzi tu przede wszystkim o marchew, jabłka, seler i kalafior, które pomagają pozbyć się z zębów niechcianego osadu.

Kiedy jednak nic już nie pomaga, wtedy warto pomyśleć o zabiegu wybielania zębów, który w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularny. Można go już wykonać w większości gabinetów stomatologicznych. Innym sposobem wybielania jest przeprowadzenie samodzielnej, domowej kuracji wybielającej. Jest to możliwe dzięki specjalnym preparatom, które można uzyskać po konsultacji ze stomatologiem.