Napisz Zadzwoń

Jak często powinno się wykonywać higienizację?

Higienizacja to jeden z najważniejszych zabiegów w naszym gabinecie. Obejmuje usunięcie kamienia, który jest siedliskiem bakterii, piaskowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny. Zabieg trwa około 1 godziny i wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowaną, wyszkoloną i doświadczoną higienistkę. Zabieg zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia WHO co najmniej raz na 6 miesięcy.

Dlaczego jest tak ważny?

Czyste, zdrowe zęby i dziąsła to gwarancja jakości i trwałości wszystkich wykonywanych przez nas prac zachowawczych i protetycznych. Nasze higienistki oprócz wyczyszczenia zębów, zadbają także o dobór odpowiedniej pasty, szczoteczki, techniki szczotkowania, poinformują o najnowszych możliwościach dbania o zdrowie zębów, zaproszą raz na pół roku na wizytę kontrolną w celu podtrzymania efektów leczenia. Oferujemy autorski program opieki higienizacyjnej skierowany do kobiet w ciąży, pacjentów ortodontycznych i implantologicznych. Każdy pacjent leczony periodontologicznie objęty zostanie w naszym gabinecie – programem terapii periodontologicznej. W 80% kamień nabyty jest przyczyną paradontozy. Paradontoza jest chorobą przewlekłą i tylko dzięki systematycznym i ciągłemu leczeniu wyeliminujemy krwawienie, nieprzyjemny zapach z ust, zmniejszymy głębokość kieszonek i poprawimy stan zdrowia jamy ustnej.

Poza tym warto pamiętać, że wskazania do zabiegu również są określane indywidualnie. Niekiedy konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, np. podczas usuwania wyjątkowo dużych złogów kamienia zębowego. Bywa, że konieczne jest również kilka wizyt. Ich czas także jest różny i niekiedy może wynosić ponad godzinę, głównie ze względu na fakt, że w skład zabiegów higienizacyjnych wchodzi nie tylko skaling, ale również piaskowanie i fluoryzacja.

Nie jest tajemnicą, że zapobieganie chorobom przyzębia jest o wiele łatwiejsze, niż ich późniejsze leczenie. Dlatego decydując się na higienizację w dobrym gabinecie stomatologicznym znacznie zmniejszacie Państwo ryzyko powstania jakichkolwiek chorób zębów i dziąseł.