Napisz Zadzwoń

Czym są miswak?

Miswak, tajemniczo brzmiące pojęcie, to nic innego jak specjalne przybory do czyszczenia zębów. Mają one postać gałązek i stanowią w pełni naturalne rozwiązanie, które z powodzeniem może zastępować pastę oraz szczoteczkę do zębów. Jest to doskonała alternatywa w podróży, kiedy trudno o swobodny dostęp do podstawowych, tradycyjnych produktów związanych z utrzymaniem higieny jamy ustnej. Miswak wyglądem przypominają nieco laski cynamonu, z taką jednak różnicą, że charakterystycznie rozwarstwiają się na jednym z końców, przybierając tam postać cienkich niteczek – to właśnie ten ich fragment pozwala skutecznie zadbać o czystość i świeżość jamy ustnej.
 
Co interesujące, ten całkowicie naturalny produkt w ogóle nie potrzebuje dodatku wody, podobnie jak nie trzeba go spłukiwać. Stosowany jest bezpośrednio na powierzchnię zębów, czyszcząc w podobny sposób jak szczoteczka. Regularne używanie miswak pozwala zachować zdrowy, biały uśmiech, pozbyć się wszelkich szkodliwych bakterii, a także ochronić zęby przed próchnicą, czy niechcianym osadem.
 
Warto podkreślić, że gałązki miswak nie są żadną nowością, współczesnym wynalazkiem, czy niedawnym odkryciem w stomatologii. Dowodem na to niech będzie fakt, że są one od wieków stosowane na Bliskim Wschodzie. Swoje właściwości zawdzięczają zaś budowie gałązek, w których zawarte są między innymi krzemionka, żywice i witaminy.