Napisz Zadzwoń

Czym są chipsy dentystyczne?

Chipsy dentystyczne – już samo zestawienie tych dwóch słów może zdziwić wiele osób. Z pewnością zapytają one, jaki związek z leczeniem i dbaniem o zęby ma ta popularna, ale kaloryczna i niezdrowa – także dla zębów – przekąska. Jednak dentysta jak najbardziej może zaproponować nam chipsy dentystyczne, czyli tak zwane kosmetyczne licówki bez szlifowania.
 
Chipsy dentystyczne – innowacyjny sposób na piękne zęby
 
Chipsy dentystyczne to po prostu bardzo cienkie płatki porcelany o grubości około 0,3 milimetra. Dla porównania: powszechnie stosowane popularne licówki mają grubość od 0,2 do 0,8 milimetra. Oprócz wyjątkowo cienkiej konstrukcji, zaletą chipsów dentystycznych jest sposób ich nakładania. W przypadku tego typu licówek nie ma potrzeby ingerencji w tkankę twardą zęba – stąd pochodzi ich określenie: kosmetyczne licówki bez szlifowania. Dzięki tej właściwości w razie potrzeby możemy je usunąć bez pozostawienie śladów na zębach. Oprócz tego ich kolor jest trwały, nie powodują reakcji alergicznych i są odporne na ścieranie.
 
Chipsy dentystyczne są wykonane z materiału – bardzo delikatnej porcelany, który doskonale naśladuje naturalny wygląd i kolor zęba. Profesjonalnie wykonane i założone licówki bez szlifowania są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Chipsy dentystyczne ukryją nieestetyczne przebarwienia i widoczne wady szkliwa, umożliwią zamknięcie szpar między zębami oraz pozwolą poprawić kształt korony. Licówki bez szlifowania są często stosowane jako sposób na przywrócenie młodego, pięknego uśmiechu i zredukowania skutków niezdrowych nawyków (na przykład palenia).