Napisz Zadzwoń

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zabiegiem dentystycznym, który polega na usuwaniu płytki nazębnej, a także osadów oraz przebarwień. To nieoceniony sposób na walkę z kamieniem nazębnym i świetny sposób na estetyczny i zdrowy uśmiech.
 
Piaskowanie często jest zabiegiem uzupełniającym po usuwaniu kamienia nazębnego. Jest ono całkowicie bezbolesne.
 
Jak wygląda piaskowanie zębów?
 
Zabieg odbywa się za pomocą tzw. piaskarki. Jest to urządzenie, za pomocą którego strumień piasku dentystycznego kierowany jest na zęby. Piaskarka znajduje się pod ciśnieniem i rozpościera z wodą drobny proszek, dzięki czemu dociera też do trudno dostępnych miejsc. W trakcie piaskowania usunięty zostaje także nieznacznie osadzony na koronach zębów kamień, co znakomicie uzupełnia skaling. Po zabiegu piasek usuwany jest z jamy ustnej za pomocą specjalnego ssaka.
 
Kto powinien piaskować zęby?
 
Piaskownie to zabieg profilaktyczny, który zaleca się wykonywać raz w roku. Zapobiega on chorobom zębów oraz dziąseł i pozwala na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Bez wątpienia piaskowanie zębów szczególnie wskazane jest dla osób palących, spożywających duże ilości kawy czy herbaty, a także dla właścicieli aparatów ortodontycznych oraz dla tych, którzy zdecydowali się na wybielanie zębów. Piaskowanie nie jest wskazane, gdy u pacjenta występuje alergia na sodę, stan zapalny jamy ustnej, wrzody układu pokarmowego czy zaburzenia czynności płuc.