Napisz Zadzwoń

Czym jest periodontologia?

Mianem periodontologii określamy dziedzinę stomatologii, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem schorzeń przyzębia i błony śluzowej znajdującej się w jamie ustnej. Dział ten okazuje się być szczególnie pomocny w walce z takimi, dość powszechnie występującymi, dolegliwościami jak zauważalne wychylenie przednich zębów, ruchomość uzębienia, wypadanie pozornie zdrowych zębów, czy optyczne wydłużenie koron.

Warto podkreślić, że każde z wymienionych wyżej schorzeń może wskazywać na stan zapalny w obrębie głębszych tkanek, który zwykło się określać mianem parodontozy, czyli zapalenia przyzębia. Wbrew powszechnej opinii, skuteczne leczenie tej dolegliwości jest jak najbardziej możliwe, zaś specjaliści podejmujący się tego wyzwania to właśnie periodontolodzy. Proces leczniczy rozpoczyna się w tym przypadku od przeprowadzenia szczegółowych badań klinicznych, co pozwala na postawienie właściwej diagnozy, a tym samym dobór najlepszych metod przeciwdziałania rozwojowi choroby. I tak, specjaliści z zakresu periodontologii wykonują takie zabiegi jak na przykład kiretaże, które pozwalają na głębokie oczyszczenie kieszonek zębowych.

Poza tym, leczenie periodontologiczne wykazuje wysoką skuteczność w zakresie poprawy estetyki zarówno zębów, jak i dziąseł.