Napisz Zadzwoń

Czy wybielanie zębów domowymi metodami jest skuteczne?

Śnieżnobiały uśmiech to niekwestionowany atut wyglądu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Stąd też tak duża różnorodność metod wybielania. Chcąc dokonać ogólnego ich podziału, należałoby wskazać na domowe sposoby, a także profesjonalne techniki wybielania, stosowane w gabinetach stomatologicznych. Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, na ile skuteczne są w tym przypadku działania prowadzone we własnym, domowym zaciszu.

Wśród domowych metod wybielania możemy wymienić stosowanie past i pasków wybielających, a także wybielanie za pomocą sody oczyszczonej, soli, czy też soku z cytryny. Warto podkreślić, że efektywność praktyk tego rodzaju w pierwszej kolejności zależeć będzie od naszych indywidualnych cech, w tym stopnia podatności zębów na wybielanie za pomocą tych metod. Nie bez znaczenia pozostaje też umiejętne i przemyślane podejmowanie wyzwań tego rodzaju, a także regularność praktyk.

Niemniej jednak, w przypadku, gdy zależy nam na trwałym i wyraźnie zauważalnym efekcie, lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu stomatologicznego. Duże znaczenie ma tu też czynnik czasu, gdyż domowe sposoby wymagają cierpliwości, podczas gdy w gabinecie można wybielić zęby w ramach zaledwie jednej wizyty.