Napisz Zadzwoń

Czy wszczepienie implantu boli?

Piękne, zdrowe zęby to nasza wizytówka. Ładny uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci. Zdrowe zęby to nie tylko kwestia estetyczna, ale praktyczna, bo dzięki nim możemy mówić wyraźnie i jeść wszystko, na co mamy ochotę. Jednak czasem nie dbamy o nie odpowiednio i w rezultacie potrzebujemy leczenia stomatologicznego oraz wszczepienia implantów. Naturalną sprawą w przypadku każdej ingerencji dentystycznej jest lęk przed bólem. Czy wszczepienie implantu jest bolesne?
 
Czy powinienem bać się wszczepienia implantów?
 
Choć zabieg wszczepienia implantu wydaje się skomplikowany i bolesny, są to tylko pozory. Oczywiście możemy spodziewać się pewnego dyskomfortu, związanego z wierceniem kości przez stomatologa, jednak zabieg wykonuje się z użyciem znieczulenia. Ból może pojawić się po wykonaniu zabiegu chirurgicznego i w średnim natężeniu może występować przez kilka dni po wszczepieniu implantu. Jeśli ból nie mija i mamy inne niepokojące objawy, na przykład gorączkę, duży obrzęk czy sztywność szczęki, należy zgłosić się do stomatologa. Jednak profesjonalnie wykonany zabieg nie powinien spowodować żadnych komplikacji i problemów.
 
Implanty bez strachu
 
Nie musimy więc bać się zabiegu wszczepienia implantu. Współczesna stomatologia nie tylko daje nowe możliwości leczenia, ale również pozwala zminimalizować ból oraz dyskomfort po zabiegu. Strach przed bólem nie powinien powstrzymać nas przed wizytą u stomatologa. Implanty są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż proteza i nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów, z kolei brak zęba może doprowadzić między innymi do zaniku kostnego, utrudnić pracę stawów, spowodować ból głowy i pleców. Implanty pomagają także chronić pozostałe zęby przed paradontozą. Dlatego warto zdecydować się na zabieg wszczepienia implantu, tym bardziej, że wykonany przez doświadczonego specjalistę w profesjonalnym gabinecie, jest bezbolesny i bezpieczny.