Napisz Zadzwoń

Czy plomby wybielają się jak inne zęby?

Zapewne wielu z nas zastanawia się nad tym, czy wybielanie zębów umożliwia także odświeżenie i nadanie bardziej atrakcyjnego wyglądu plombom. Chcąc rozwiać wszystkie wątpliwości warto podkreślić, że na obecną chwilę stomatologia nie stwarza jeszcze możliwości wybielania plomb. Jedynym rozwiązaniem jest tu po prostu wymiana dotychczasowej plomby na nową.

Należy tutaj zaznaczyć, że plomby mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, różniących się od siebie pod względem odcienia, dlatego dokonanie właściwego wyboru wymaga znacznej uważności. Niemniej jednak, wybór jest na tyle duży, że z całą pewnością każdemu z nas uda się znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli zaś decydujemy się na zabieg wybielania zębów, to krótki czas po tym nim zalecanym działaniem byłoby udanie się do stomatologa celem wymiany plomby na nową. Najlepiej, aby był to ten sam specjalista, który przeprowadzał wybielanie.

Podsumowując, jeśli w naszym uzębieniu znajduje się wiele plomb, wówczas decyzja o wybielaniu nie jest zbyt trafionym pomysłem, jako że plomby i tak pozostaną ciemniejsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że dziedzina medycyny, jaką jest stomatologia cały czas intensywnie się rozwija, w związku z czym istnieje duże prawdopodobieństwo, że już niebawem uda się wynaleźć metodę pozwalającą na wybielanie plomb.