Napisz Zadzwoń

Czy można przedłużyć ząb?

W ofercie nowoczesnych gabinetów stomatologicznych możemy znaleźć bardzo duży wybór zabiegów, dzięki którym zadbamy nie tylko o zdrowie, ale także o estetykę naszych zębów. Możemy zastosować między innymi uzupełnienia protetyczne, bonding, wybielanie laserowe, korektę wad zgryzu. a nawet biżuterię nazębną. Jednym ze sposobów na poprawienie wyglądu zębów jest ich przedłużenie.
 
Przedłużenie zębów może mieć przyczyny estetyczne. Są osoby, które chcą upodobnić swoje zęby do uśmiechu gwiazd kina. Nowe, równe, lekko wystające poza linię warg zęby mają w naturalny sposób naśladować wygląd sławnych osób.
 
Jednak przedłużenie zębów może być również dobrym sposobem na przywrócenie młodego, wyrazistego uśmiechu, który tracimy z wiekiem. Tryb życia, niewłaściwa dieta czy palenie papierosów mogą powodować niszczenie zębów. Skrócone zęby stanowią słabe podparcie dla skóry wokół ust, co może przyczynić się do pogłębienia zmarszczek. Zabieg przedłużania zębów pomaga także uzyskać odpowiednie proporcje i poprawić rysy twarzy. Taką terapię z zakresu stomatologii estetycznej możemy zaliczyć do szczególnego rodzaju zabiegów typu anti-age.
 
Jak wygląda zabieg przedłużenia zębów?
 
Wbrew pozorom, zabieg przedłużania zęba nie jest szczególnie skomplikowany. Polega on na naklejeniu na zęby bardzo cienkich nakładek – licówek. Zabieg często nie ingeruje w tkankę zęba, w sytuacji, gdy nie ma potrzeby ich szlifowania. Kolor i kształt licówki jest dopasowany do zębów, ust i karnacji. W ten sposób możemy przedłużyć zęby nawet o 0,5 milimetra.