Napisz Zadzwoń

Czego należy się wystrzegać w trakcie trwania serii zabiegów wybielających?

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na zabieg wybielający, wówczas musicie pamiętać o tym, czego należy unikać podczas jego trwania.

Z pewnością należy zaprzestać palenia papierosów. Dym bardzo przebarwia zęby, poza tym podczas wybielania w jamie ustnej pojawiają się wolne rodniki, które w połączeniu z substancjami znajdującymi się w dymie papierosowym mogą spowodować wzrost ryzyka zachorowania na któryś z nowotworów jamy ustnej.

Poza tym podczas wybielania zębów należy zrezygnować ze wszystkich pokarmów zawierających kwasy, takich jak owoce, kiszona kapusta, przetwory zawierające ocet itp. Zęby przez jakiś czas po zabiegu są nadwrażliwe i nie należy narażać ich na dodatkowy ból. Ponadto koniecznie należy zrezygnować ze wszystkich pokarmów, które mogą wywołać przebarwienia. Są to przede wszystkim kawa, czekolada i herbata, kolorowe napoje gazowane i soki, kolorowe alkohole oraz zdecydowana większość zup. Do tego warzywa oraz owoce, takie jak pomidory, marchew, buraczki, szpinak, porzeczki, wiśnie czy żurawina. Powinno się również ograniczyć spożycie kolorowych przypraw (np. papryki, cynamonu czy curry) oraz żółtek jaj. Ciemne sosy także są niewskazane, podobnie jak wędliny, ciemna czekolada oraz produkty, które zawierają kakao.

Tego typu dietę należy zachować przez minimum 48 godzin od zakończenia wybielania, chociaż najlepiej w tym przypadku stosować się do wytycznych stomatologa.