Napisz Zadzwoń

Biżuteria nazębna – czy jest bezpieczna?

Zęby, poza swoją funkcja użytkową, pełnią również funkcję estetyczną. Do dyspozycji mamy różne zabiegi, dzięki uzyskamy piękny, zadbany uśmiech. Mamy do dyspozycji różne sposoby na wypełnienie ubytków, możliwość korekty wad zgryzu oraz różne metody wybielania zębów, od preparatów przeznaczonych do użytku domowego, aż po zaawansowane systemy laserowe, stosowane w gabinecie stomatologicznym.
 
Zdrowe, zadbane, ładne zęby są naszą wizytówką i ozdobą. Jednak coraz bardziej popularny staje się nowy, oryginalny sposób na zrobienie wrażenia oraz lśniący oraz efektowny uśmiech.
 
Biżuteria nazębna – oryginalny dodatek
 
Ten ciekawy sposób na ozdobienie zębów to biżuteria nazębna. Moda na taki nietypowy dodatek pojawiła się w USA. Biżuteria nazębna jest uznawana za oryginalny sposób na podkreślenie własnej osobowości i zwrócenie na siebie uwagi. Z tego względu jest coraz popularniejszym elementem codziennej stylizacji. Może być ona wykonana na przykład ze złota lub szlachetnych kamieni, a także przyjmować dowolne kształty, zależnie od gustu.
 
Mogą jednak pojawić się obawy dotyczące bezpieczeństwa noszenia biżuterii nazębnej. Warto wiedzieć, że tego typu ozdoba najlepiej wygląda na zdrowych i zadbanych zębach. Zabieg nakładania biżuterii nazębnej jest bezbolesny i nieskomplikowany, a co najważniejsze – nie pozostawia śladu na zębach. Można ją również w dowolnym momencie ściągnąć i nałożyć ponownie – biżuteria nazębna nie uszkadza twardej tkanki, możemy więc ją bezpiecznie stosować, bez baw o zdrowie.